Simplesense, CEO, Organizational & Agile Coach

Artem Bykovets

About speaker:
Артем Биковець (CEO, Agile Coach & Org Consultant @ Simplesense.)

Сертифікований Agile Експерт. Засновник конференцій Simplicity Day. Допомагає багатьом компаніям, як Agile Coach, працюючи на різних рівнях (від індивідуального до C-level), використовуючи позиції тренера, коуча, фасилітатора, ментора та консультанта, щоб допомогти клієнтам у кращий спосіб досягати своїх цілей. Гостьових лектор Києво Могилянської Бізнес Школи. Співзасновник волонтерської ініціативи #AgileWithUkraine, що зібрала і передала більше 8 млн грн на потреби Сил Захисту.

Presentation topic:
Якщо Agile – це “не про проекти”, то як їх тоді робити? Проектні vs Продуктові vs Сервісні структури команд (UA)

More about presentation:
Часто доводиться чути баталії між Аджайлістами, що кажуть: “Agile це про розробку Продуктів, а не проектів, не плутайте!” та іншими менеджерами і консультантами, що розповідають історії про успішне Agile PMO, впровадження Agile Delivery Management та гнучке управління портфелем проектів. Хто ж правий? Де криються підводні камені та ризики невірного трактування концепції крос функціональних команд та інтеративних фреймворків розробки (розберемо на прикладі багатокомандного Scrum). Як працювати у крос функціональних Agile командах, якщо: 

• Вони всі роблять один продукт (в широкому сенсі дефініції продукту) і нам вистачає людей, щоб створити збалансовані команди (концепція LeSS-like структури з єдиним РО та Беклогом)

• Кількість “продуктів” та контекстів над якими слід працювати – ЗНАЧНО перевищує кількість людей, з яких можна зібрати ці команди… а “основні задачі” (операційні) – ніхто не відміняв (авторська концепція “20% розчин Scrum”)

• У команди є багато (3-5++) різних “замовників” (внутрішніх чи зовнішніх), чи команда за своєю природою Сервісна, а не створює конкретний продукт (концепція управління потоками створення сервісу)

Розберемо плюси та мінуси і коротко про те як і з чого починати запуск команд.