Perfecting Circle, Developmental Partner

Nataliya Trenina

About speaker:
Наталя Треніна – фахівчиня з організаційного розвитку та лідерства. Наталя досліджує, практикує і висвітлює використання таких методів, як Leadership Circle Profile, Leadership System, Immunity to Change, Polarity Management, Human System Dynamics, Presence-Based Leadership, Theory U. Захоплюється грою зовнішньої складності викликів та внутрішньої складності людини. Допомагає лідерам розвивати мислення, присутність та вплив на основі розвиткових теорій та науки про складність. Останній рік, разом з партнером, розвиває проєкт “Вдосконалення в дії”, щоб запропонувати методи сучасного управління та розвʼязання проблем військовим лідерам ЗСУ. 

Presentation topic:
Між порядком і хаосом: домен сприятливих обмежень (UA)

More about presentation:
Будь-яка криза передбачає сильну концентрацію на дії. Хаос змушує головного пілота призупинити поточну систему управління і взяти штурвал у свої руки. Та як тільки гостра криза минає, стають важливими рефлексія і навчання. Вони мають охопити широкі кола людей і перетворитися на безперервний процес засвоєння уроків з власного досвіду. 

Рефлексія допомагає тверезо розуміти де ми є і співставляти це з бажаним майбутнім. Також, вона уповноважує лідерів та надає сили для комплексних змін. Регулярний огляд і навчання з досвіду надають відчуття прогресу і агентності там, де раніше панувала безпомічність. 

Занадто багато ініціатив змін - як в організаціях, так і в уряді починаються з ідеалістичних заяв про майбутнє, викликаючи розчарування ще на початку. Трансформація - це не тільки про те, щоб уявляти собі краще майбутнє колись-там, а про те, щоб тут і зараз діяти кращим чином. 

На великому розриві між мрією і спроможністю вигорають найвправніші лідери. Тож як не потрапити до їх кола, коли ставки і ризики занадто великі? Як не ховати голову в пісок, та не закривати очі перед прірвою відкладених змін? 

Про що поговоримо:

• Порядок, хаос і складність

• Модулятори закономірностей в системі

• Особливості складних адаптивних змін

• Обмеження, що уповноважують та сприяють

• Фреймворк Estuarine Mapping в родині Cynefin

• Біологічний парадокс у роботі зі складністю

• Зміна парадигми у лідерстві змін