East Europe Foundation, Electronic Governance for Accountability and Participation (Swiss-Ukrainian EGAP Program), IT Project Manager

Maksym Stelmakh

About speaker:
Понад чотири роки досвіду у сфері реінжинірингу та розробки державних електронних послуг та сервісів. Запустив декілька послуг на Порталі Дія, член команд послуг у сфері бізнесу, електронних документів, транспортних послуг, а також багатьох сервісів для мобайлу. Один із авторів низки нормативно-правових актів, що регулюються державні електронні послуги, зокрема: проведення опитувань в Дії, е-документ, е-посвідчення водія та багато інших.

Presentation topic:
Державні електронні послуги та сервіси: чому бізнесу варто орієнтуватися саме на них? (UA)

More about presentation:
В еру трансформації від офлайн та онлайн Україна потребує підвищення цифрової грамотності всього населення, зокрема – у звичці до взаємодії із державою у електронній формі.

Швейцарсько-українська Програма EGAP, що реалізується Фондом Східна Європа у тісній співпраці з Мінцифрою, вже багато зробила для того, щоб ця цифрова грамотність зростала. Була основана платформа Дія. Цифрова освіта, проводяться регулярні заміри цифрових навичок українців тощо. У свою чергу, зручна, швидка, надійна та юзерфрендлі взаємодія із державою – це вносить в підвищення цифрової грамотності свій внесок, бо взаємодія з державою не може бути проігнорована жодним громадянином.

На нашу думку, один із пріоритетів, який можна виокремити на цьому шляху – охоплювати цифровізацією популярні молодіжні процеси (послуги, сервіси, конкурси, гранти), які роблять звичним для нашого покоління мислення у цифровому напрямку.

Раніше часто можна було почути думку, що треба брати приклад із бізнесу, адже він був на 10 років попереду і там були зосереджений увесь передовий досвід. Проте зараз деякі сфери життя ми вже порівнюємо зі зручністю, яку нам надає Дія. Через 5 років, користуючись послугами бізнесу, більшість громадян буде казати: «Чому ви не можете зробити так само зручно, як і на Дії».