MHP SE, Senior Project Architect

Sergiy Potapov

About speaker:
За базовою освітою - електронщик. За досвідом - менеджер. За покликом - консультант/викладач.

Мій управлінський досвід починається з 2002 року від керівника команди інженерів в нескінченних відрядженнях, через директора департаменту впровадження проєктів, через начальника ІТдепартаменту в страховій компанії, через директора з організаційного розвитку ІТ-інтегратора до проєктного архітектора в великому агрохолдингу. Весь цей час займався управлінням проєктами, з 2013-го року робив це свідомо :)

За майже 20 років управлінської роботи в різних компаніях найбільше пишаюсь тим, що разом з командою ми вперше в Україні (і, мабуть, в Східній Європі) впровадили управління портфелем проєктів за підходом ССРМ - Critical Chain Project Management (Управління проєктами за Критичним Ланцюгом - застосування Теорії Обмежень Систем д-ра Голдратта до багатопроєктного середовища) і досягли надійності реалізації ІТ-проєктів 80+%.

З 2015-го року займаюсь консультуванням в сфері управління проєктами (та суміжних областях) як приватний підприємець. Активно викладаю (ЛвБШ, Академія ДТЕК, інші) і зазвичай за рік через мої тренінги проходить більше 1000 студентів. Не менш активно консультую різні організації від невеликих стартапів в сфері фуд-тех до окремих бізнесів ДТЕКу.

Впевнений, що управління проєктами та й управління взагалі базується на достатньо універсальних принципах, які і втілюю в компаніях незалежно від сфери їх діяльності, тому і працював/працюю з ІТ, агро, будівельниками, медиками, банками, нафтовиками, рітейлом, держорганами, муніціпалами і, навіть, зі священниками.

За майже 10 років консультування були моменти, які запам’яталися найбільше:

• Застосування Scrum для розробки нормативної документації Закону про публічні закупівлі (2016, Прозорро, МінЕкономіки)

• Пришвидшення проєктів клінічних досліджень (2017, міжнародна фармацевтична компанія)

• Оптимізація типових проєктних планів монтажу фасадів (2018, будівельна компанія)

• Планування програми проєктів медичної реформи (2019, НСЗУ)

• Управління в багатопроєктному середовищі на програмі Master of Digital Transformation (2019, КШЕ)

• Багатомодульна програма «Ефективний керівник» (2023, ІТ-Спеціаліст)

• Планування програми проєктів виводу на ринок нового двигуна (2023, Мотор Січ)

Вважаю, що найбільше в моєму викладанні/консультуванні люди цінують те, що я вмію цікаво, весело та зрозуміло пояснювати складні речі, а потім допомагаю застосувати ці складні речі до реальних управлінських задач. А ще ціную ті десятки разів, коли люди абсолютно щиро дякують за те, що в їх проєктному житті відбулись цікаві зміни.